كتراك اصلي 30 دقيقه اي

كتراك اصلي 30 دقيقه اي

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
به سایت ما خوش آمدید | لطفا در دیگر صفحه های سایت دیدن فرمایید
تبلیغات شما تبلیغات شما

كتراك اصلي 30 دقيقه اي

كتراك يك ماده شيميايي بدون انفجار مي باشد كه با خاصيت هاي شيميايي كه در فرمولاسيون خود دارد با آب واكنش مي دهد و به عبارتي فعال ميشود .تركيب كتراك وآب بدون هيچ دود و يا آتش مي باشد و كارايي آن در تخريب سنگ و يا بتن همانند ماده انفجاري مي باشد با اين تفاضل كه دود،آتش،ارتعاش صداي مهيب،زمين لرزه و پرت شدن سنگ ريزه هاي خطرناك به اطراف نميشود.و از همه مهمتر از اين پودر منبسط شونده را مي توان در مناطق مسكوني و شهري كه استفاده مواد منفجره در آنجا ممكن نيست استفاده كرد.

كتراك امروزه در معادن براي تخريب به دليل كارايي بالاي آن و ارزان قيمت بودنش مورد استفاده است و چون آسيبي چنداني به محيط زيست وارد نمي كند مي توان گفت يك ماده شيميايي سازگار با محيط زيست ناميد.كتراك با منبسط شدن درون حفره هاي سنگ هاي عظيم و يا بتون ها باعث تخريب و خرد شدن آن ها مي شود به نحوي كه زماني پودر كتراك و آب را مخلوط ميكنيد واكنش شيميايي آغاز ميشود كه باعث افزايش حجم ماده دوغابي مي شود و با فشار سنگين كششي آن به ديواره هاي سنگ و يا بتون باعث ايجاد تنش سنگين در بين ديواره ميشود و درنهايت باعث خرد شدن سنگ يا بتون مي شود.

كتراك اصلي 30 دقيقه اي

مزاياي اصلي اين ماده مي توان به چند مورد اشاره كرد:

1)ماده شيميايي كتراك باعث دود،آتش ،صداي انفجار،زمين لرزه و يا پرتاب شدن سنگ به اطراف نميشود كه همين امر باعث امتياز ويژه اين محصول مي باشد كه از اين پودر منسط شونده در مناطق مسكوني و مكان هايي كه ايجاد ارتعاش سنگين ممنوع است. مثل اماكن عمومي،بيمارستانها،مدرسه و مناطق حساس به انفجار و آتش كه محل گذر خط لوله گاز و يا برق مي باشد به آساني استفاده كرد .

2)سمي نبودن كتراك براي محيط زيست كه باعث بر هم نخوردن شرايط عادي محيط زيست نشود و آسيب هاي جدي مثل مواد منفجره وارد نميكند.

3)قيمت به صرفه آن نسبت به مواد انفجاري كه يك نكته كليدي در اين پودر منبسط شونده مي باشد و هزينه تخريب را كاهش مي دهد.

4)استفاده آسان بدون احتياج به نيروي متخصص برخلاف مواد انفجاري كه مي توان با آموزش كوتاه مدت از موارد ايمني و نحوه استفاده از كتراك مورد استفاده قرار بگيرد.

5)حمل و نقل آسان آن نسبت به مواد منفجره پر خطر كه از هر احتمال آسيب جلوگيري ميكند.

معايب استفاده از كتراك:

1)با وجود يك محصول جديد و كاربردي در بازار بسياري دست به توليد اين پودر منبسط شونده (كتراك) زده اند.كه با نداشتن دانش كافي باعث توليد محصولي بي كيفيت شده اند و روانه بازار كرده اند اين پودر شيميايي با در نظر نگرفتن نكات ايمني هنگام توليد باعث آسيب رساندن به مصرف كننده مي شود به نحوي كه با در نظر نگرفتن نكات ايمني باعث پديدار شدن مشكل هاي جدي در اين پودر منسط شونده ميشود. به صورتي كه در مناطق گرمسير باعث واكنش سريع كتراك با آب ميشود و سرعت واكنش شيميايي بالا مي رود و باعث افزايش حجم آني در درون سنگ و يا بتون مي شود كه از جمله خطر هاي آن پرتاب شدن سنگ ريزه ها ميشود كه به مصرف كننده آسيب وارد ميكند و در مناطق سردسير با كاهش كارايي آن در اصل كاهش افزايش حجم پودر منبسط شونده براي خرد كردن را كاهش مي دهد و از روي ديگر باعث افزايش زمان بهر برداري مي شود كه زمان استفاده از كتراك را بالا ميبرد .

كتراك اصلي 30 دقيقه اي

نحوه استفاده كتراك:

كتراك با آب نسبت معيني براي مخلوط شدن و استفاده دارد به طوري كه براي 3كيلو گرم از پودر منبسط شونده(كتراك) به 1ليتر آب احتياج داريم كه بايد آن هارا درون ظروف پلاستيكي تميز تركيب كنيم و دماي آب مورد استفاده براي تركيب با كتراك ميتواند بين 7تا 25 درجه سانتي گراد باشد كه كارايي پودر منبسط شونده در اين حالت به بالاترين سطح كيفي خود مي رسد.

ايمني كتراك:

وقتي كه كتراك با آب مخلوط مي شود باعث توليد گاز مي شود كه به قرينه چشم آسيب مي زند و براي جلوگيري از آسيب هاي ناشي به مصرف كننده توصيه ميشود كه از عينك هاي شيشه ايي مخصوص استفاده شود كه از وارد شدن آسيب جبران ناپذير به چشم جلوگيري كنيد .

اين پودر منبسط شونده(كتراك) كه كتراك 30 دقيقه اي است مي توان به جرات گفت كه با كيفيت ترين پودر منبسط شونده در بازار است .كه از زمان مخلوط آن با آب 30 دقيقه زمان احتياج دارد تا صددرصد تخريب خود را انجام بدهد . اين پودر در 2 بسته 10كيلوگرمي وجمعا 20كيلو گرم تهيه و توزيع مي شود ولي بسته بندي هاي ديگري هم وجود دارد كه وزن بالاتري دارند . كتراك هايي كه بسته بندي آنها 25كيلوگرمي مي باشد كتراك هاي 2ساعته يا 12ساعته هستند كه زمان بيشتري براي اجراي عمليات تخريب سنگ و يا بتون به صورت كامل را احتياح دارد.

ميزان مصرف كتراك:

براي تخريب كامل بتن بدون آرماتور و سنگ ها به نحوي كه اطراف آن آزاد باشد در هر متر مكعب ميزان استفاده از كتراك بين 7تا 15كيلو گرم افزايش ميابد ولي در صورتي كه اطراف آن ازاد نباشد ويا ئذ زير خاك باشد ميزان استفاده از كتراك بين 20تا 50كيلوگرم افزايش ميابد و براينوع ديگر بتن كه بتن مسلح ناميده مي شود براي هر مترمكعب ار بتنمسلح ميزان استفاده از كتراك بين25تا50كيلوگرم افزايش مي يابد .

موارد كاربردي استفاده از كتراك:

استفاده از كتراك به صورت محلول مايع مي باشد براي استفاده از سنگ هايي كه پر درز و شكاف مي باشند مناسب نيست و كارايي لازم را ندارد به صورتي كه محلول مايع كتراك در بين پرز و شكاف هاي سنگ حركت كرده و باعث شكستگي هاي غير متعارف و خارج از برنامه ريزي ميشود.

كتراك اصلي 30 دقيقه اي

نحوه حفر و قرار گيري چال ها كنار همديگر در روي سنگ:

فاصله بين چال هاي حفر شده در روي سنگ و يا بتن در صورتي كه عمق آن 4سانتي متر باشد براي سنگ هاي سخت و مستحكم بين 10 تا 20 سانتي متر است . و براي سنگ هاي متوسط با سختي كمتر 10تا 30سانتي متر است . و همچنين سنگ ديگري كه از اين دو نوع سنگ دراي سختي كمتري است بين 15 تا40سانتي متر مي باشد . مصرف كننده پودر منبسط كننده (كتراك) مي تواند از فرمول زير براي انجام دقيق تر خرد شدگي استفاده كند.

ضريب *قطر چال =حداكثر فاصله چال ها (ميلي متر)

و همچنان ضريب را مي توان از جدول هاي مخصوص مكان هاي مختلف به دست آورد كه در سر معادن به دست مي آورند.

كتراك اصلي 30 دقيقه اي

http://halalsarouj.ir

نمايندگي هاي فروش كتراك ، راكتن ، پانچر ، اف ال ۲ و اف ال ۳، مواد انفجاري ( تخريب سنگ ، ساروج و بتن )

بعد از مطالعه سايت حتما با مشاورين ما تماس بگيرين. بهترين روش را با توجه به شرايط شما معرفي خواهند كرد
شماره دفتر فروش و مشاوره:02166889105

نمايندگي هاي فروش كتراك ، راكتن ، پانچر ، اف ال ۲ و اف ال ۳، مواد انفجاري ( تخريب سنگ ، ساروج و بتن )
مدير فروش: 09195000156 اقاي حسيني
نمايندگي تهران: 09384791059 اقاي احمدي
نمايندگي اصفهان :09302284343 اقاي حسيني
نمايندگي شيراز: 09139614684
نمايندگي گرگان: 09198139824
نمايندگي كرج: 09057359406
نمايندگي دماوند: 09196867268

[ امتیاز : 3 ]
 • تاریخ : چهارشنبه 19 تير 1398
 • بازدید : 15 بازدید
دیدگاه کاربران
  • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.
نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام :
ایمیل :
وبگاه :
دیدگاه شما :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
کد امنیتی :

درخواست آهنگ مجاز

آهنگ مورد نیاز خود را درخواست کنید.

تبلیغات
آمار سایت
 • افراد آنلاین 1
 • بازدید امروز 9
 • بازدید دیروز 12
 • ورودی امروز از گوگل 0
 • ورودی دیروز از گوگل 0
 • بازدید این هفته 9
 • بازدید این ماه 87
 • بازدید این سال 91
 • بازدید کل 91
 • تعداد مطالب سایت 2
 • تعداد نظرات 0
جستجوگر سایت